De Gerlachekaai: stabilisatiewerken op zijn fraaist

Ter hoogte van de Antwerpse woonwijken Sint-Andries en Het Zuid boekt het Scheldekaaienproject van het Sigmaplan snel vooruitgang. Eind vorig jaar werd de De Gerlachekaai opnieuw gestabiliseerd, binnen enkele weken starten de werken op de Cockerillkaai. Benieuwd hoe we de kaaimuur aanpakken? Aan de hand van een timelapsefilmpje loodsen we je doorheen de werken.

Steviger fundament

Aan de voet van de kaaimuur bevinden zich stalen stutkisten uit de 19e eeuw, gevuld met beton, die het fundament verstevigen. Alleen, niet in voldoende mate. Bovenop de historische stutkisten brengen we een extra beschermingslaag aan, die de kaaimuur op zijn plaats houdt. Een steenlaag en verstevigende asfaltmatten zorgen voor extra stabiliteit.

Stabiliseren met 3D-hulp

Achter de kaaimuur plaatsen we een diepwand, die de krachtwerking op de muur overneemt. Met grondankers zetten we deze wand vast. Via sensoren meten we de locatie van de boorgaten op. De sensorsignalen verwerken we tot 3D-beelden. Zo brengen we de grondankers uiterst nauwkeurig aan.

‘Buik’ vol water

De kaaimuur van Sint-Andries en Het Zuid krijgt binnenin een imposant in- en uitwateringsgewelf. Deze ‘buik’ is bijna 7 meter breed, vergelijkbaar met de breedte van de Waaslandtunnel. Via een buis kan het Scheldewater de holle ruimte in- en uitstromen. Daardoor blijft de waterdruk op beide zijdes van de kaaimuur gelijk.

mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Any further questions?
Contact us.

If you have any questions or suggestions, get in touch and we will be happy to help.

Go to contact