Dijkwerken tussen Fort Sint-Filips tot Noordkasteel

Dijkverhoging tussen het Noordkasteel en Fort Sint-Filips.

Overzicht dijkwerken Sigmaplan.

 

Project name
Dijkwerken tussen Fort Sint-Filips tot Noordkasteel
Status
Afgelopen
Surface area
4,4km lengte / 11 meter TAW* hoogte
Region
Dijkwerken
Area
tussen Noordkasteel en Fort Sint-Filips, op de rechteroever van de Schelde
Duration
2012-2015
River
Schelde
Intervention
Dijkwerken
FortFilips2024
Fort Sint-Filips in 2024, ©Vilda

Tussen het Noordkasteel en Fort Sint-Filips hebben we de dijken verhoogd, waardoor de getijdennatuur er maximale groeikansen krijgt. De aanleg van die natuurpracht kadert in de verruiming van de Westerschelde en krijgt Europese steun.

Bescherming haven tegen wateroverlast

Met de hogere dijken tussen het Noordkasteel en Fort Sint-Filips is het havengebied beter beschermd tegen wateroverlast.

 

Ontwikkeling getijdennatuur

Getijdennatuur krijgt hier maximale groeikansen. Slikken en schorren ontstaan waar eb en vloed het landschap boetseren, wanneer rivierwater tweemaal per dag in en uit een gebied stroomt.

Voor de verruiming van de Westerschelde was er Europese steun. Daarnaast is er het internationale programma, Staats-Spaanse Linies, met als doel de samenhang tussen verdedigingswerken, zoals de fortengordel rond Antwerpen, te versterken en te herstellen.

  • 2013

    Opmaak inrichtingsplan

  • Opmaak inrichtingsplan

    Project afgerond

mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Any further questions?
Contact us.

If you have any questions or suggestions, get in touch and we will be happy to help.

Go to contact