Dijkwerken Tijarm Merelbeke

Structurele bescherming voor de Tijarm van Merelbeke

De Tijarm van Merelbeke vormt de groene verbinding tussen de Bovenschelde en de Gentse Ringvaart. Op de oevers van deze groen omzoomde waterweg zijn er op bepaalde plaatsen verzakkingen. Nadat we die hersteld hebben, voeren we hier structurele dijkwerken uit om de omgeving te beschermen.

Overzicht dijkwerken Sigmaplan.

 

Project name
Dijkwerken Tijarm Merelbeke
Status
Lopend
Surface area
Lengte 2,7km / Hoogte 8m TAW
Region
Dijkwerken
Area
Merelbeke, de hele rechteroever van de Tijarm
Duration
2017-2025
River
Schelde
Intervention
Dijkverhoging
Dijkwerken Tijarm Merelbeke
Merelbeke in 2022, ©Yves Adams

In het kader van het Sigmaplan pakken we de rechteroever van de Tijarm over ongeveer 400 meter aan. Waar nodig verstevigen we de oevers door er stukken steen op te storten. Het talud is al hersteld. De dijken brengen we op veilige Sigmahoogte, wat Merelbeke beschermt tegen overstromingen van de Schelde. Dat is nodig, want het getij en de hoge waterstanden, veroorzaakt door stormen op de Noordzee, reiken helemaal tot in Merelbeke.

Bescherming tegen wateroverlast

Door de structurele dijkwerken zijn de huizen aan de rechteroever van de Tijarm beschermd tegen hoge waterpeilen. Omwonenden hoeven zich dus geen zorgen meer te maken over overstromingen.

 

  • 2017

    Herstelling talud

  • 2023

    Start dijkwerken

mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Any further questions?
Contact us.

If you have any questions or suggestions, get in touch and we will be happy to help.

Go to contact