Feest in de Scheldevallei!

Elf Scheldegemeenten huldigen op zondag 2 september een gloednieuwe picknickplek muzikaal in. Zin in iets actievers? Schrijf je dan in voor de klimaattochten!

De Scheldevallei is zo mooi dat je er gerust een daguitstap van kan maken. Wat dacht je van een bezoek aan een indrukwekkende kasteel? Of van een wandel- of fietstocht door de unieke natuur rond de Schelde? De veerboot en de waterbus liggen alvast klaar om je actieradius aanzienlijk te vergroten. En wie even wil uitblazen kan dat uiteraard ... aan een picknickbank met uitzicht op de Schelde!

Op zondag 2 september is iedereen welkom om te komen picknicken op de gloednieuwe picknickplekken in Berlare, Bornem, Dendermonde, Hamme, Kruibeke, Sint-Amands, Temse, Waasmunster, Wetteren, Wichelen en Zele. De elf picknickplekken kregen een en dezelfde stijl aangemeten. Die ‘huisstijl’ is een belangrijk onderdeel van het Rivierpark Scheldevallei, dat in volle ontwikkeling is. Tal van partners slaan de handen in elkaar om de troeven van de vallei te versterken: erfgoed, open ruimte, beleving …

Klimaattochten

Wie op 2 september actiever van de Scheldevallei wil genieten, kan zich inschrijven voor de klimaattochten. Door de klimaatverandering stijgt het zeeniveau en brengen stormen steeds hevigere regenval met zich mee. De Schelde is daar als getijdenrivier extreem gevoelig voor. Overstromingen vormen dan ook een reële dreiging. Met het Sigmaplan nemen we maatregelen om Vlaanderen tegen overstromingen te beschermen. Het Europese project LIFE SPARC (Space for Adapting the River Scheldt to Climate Change) ondersteunt de realisatie van dat plan.

De ambitie van LIFE SPARC? Ons aanpassen aan het veranderend klimaat door met de natuur mee te werken. Door meer ruimte te geven aan de Schelde zorgen de projectpartners voor meer veiligheid tegen overstromingen en meer getijdennatuur, én scheppen we nieuwe kansen voor natuurbeleving.

De projectpartners doen het allemaal uit de doeken tijdens vier gegidste tochten door de prachtige Scheldevallei. Wie in het zadel wil kruipen heeft keuze uit een fietstocht door Bornem, Rupelmonde en Temse (3 uur) en een tocht door Hamme en Waasmunster (2,5 uur). Wandelfanaten kunnen in Bornem of Vlassenbroek verzamelen voor een wandeling van ongeveer 2 uur.

Nog meer feestgedruis

En er staat nog meer op het programma: bezoek bijvoorbeeld de kastelen van Bornem, Laarne en Wissekerke, kom snuisteren op de Hamse Biermarkt of test je zintuigen tijdens de CultuurStart in het kasteelpark van Berlare. Je vindt de volledige agenda en alle praktische info op de website van Regionaal Landschap Schelde-Durme

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact