Infomarkt ruimtelijk uitvoeringsplan ‘Beneden-Nete in Lier’ uitgesteld

Inwoners van Lier kunnen in het infoblad De Peperbus van maart-april een artikel lezen over een infomarkt rond het ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP) ‘Beneden-Nete in Lier’ op maandag 12 maart. Iedereen die benieuwd is naar de plannen voor de vallei van de Beneden-Nete is welkom, maar dan wel op een later moment. De infomarkt moet namelijk uitgesteld worden. Een nieuwe datum wordt zo snel mogelijk meegedeeld.

Met het RUP ‘Beneden-Nete in Lier’ wil de Vlaamse overheid de open ruimte in de stad zoveel mogelijk behouden voor landbouw, natuur en bos. Binnen het kader van het RUP komen binnenkort enkele projecten op kruissnelheid. Het Sigmaplan bijvoorbeeld, dat Lier wil beschermen tegen overstromingen en tegelijk meer kansen wil geven aan de natuur. En dan heb je nog het landschapspark Pallieterland. Dat park zal verschillende natuurgebieden rond Lier met elkaar verbinden en tal van ontspanningsmogelijkheden creëren.

De infomarkt is een initiatief van de stad Lier en gemeente Duffel, het Departement Omgeving van de Vlaamse overheid, het Sigmaplan en het Regionaal Landschap Rivierenland.

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact