Nostalgie aan de Mirabrug

De Durmevallei weet heel wat mensen te verleiden tot een wandeling of fietstocht. Velen van hen houden even halt bij de Mirabrug. Aan die opmerkelijke driedelige constructie zit een bijzondere geschiedenis vast.

In 1971 werd Stijn Streuvels’ boek De Teleurgang van de Waterhoek verfilmd. De Mirabrug dankt haar naam aan de titel van die film: Mira of de teloorgang van de Waterhoek. Mira is ook de naam van een van de hoofdpersonages uit de film, gespeeld door Willeke van Ammelrooy. Aan de Mirabrug vertrekt een wandelroute van 7,5 kilometer, die door het Sigmagebied De Bunt loopt.

Wist je dat? In de film Mira wordt een brug gebouwd tussen de 'beschaving' en de idyllische Waterhoek.

Oorlogsverleden

De Mirabrug speelde een belangrijke rol tijdens de Eerste Wereldoorlog. Omwonenden bliezen de brug toen op als wanhoopspoging om de opmars van de Duitsers af te remmen. De bezetters bouwden echter een nieuw metalen middengedeelte, waarin ze bovendien de initialen van keizer Wilhelm II verwerkten. In het begin van de jaren tachtig van de vorige eeuw had de brug haar beste tijd gehad. Ze was niet meer te sluiten en bleef lange tijd openstaan. Gelukkige bleef de vergane glorie van de Mirabrug niet onopgemerkt. Sinds 1991 wordt ze beschermd als monument.

Image

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact