Openbaar onderzoek naar recreatieve infrastructuur in Zammelsbroek

In het Zammelsbroek herstellen we de unieke riviernatuur van de Scheldevallei. Maar we zorgen er ook voor dat jij volop van die natuur kan genieten. Natuur en Bos van de Vlaamse overheid vroeg namelijk een omgevingsvergunning aan voor onder meer de bouw van recreatieve infrastructuur, in de vorm van twee nieuwe wandelpaden. Het openbaar onderzoek voor die omgevingsvergunning loopt in Geel van 18/06 t.e.m. 17/07 en in Laakdal vanaf 23/06.

Specifiek gaat het over de aanleg van twee nieuwe wandelpaden. Beide paden zullen vertrekken aan de bocht tussen Blaardonk en Trichelhoek. Een eerste pad vertrekt richting Huisbroekstraat. Er komt een knuppelpad door de natte weide en over de Hoefkensloop wordt de trage weg op de grens tussen Laakdal en Geel bereikbaar. Zo kan je verder wandelen naar de Huisbroekstraat.

Het tweede pad ligt in de bestaande dreef. Die gaat over in een knuppelpad aan de rand van het bos, dat je naar een kijkhut brengt. Hier krijg je een mooi zicht op het Zammelsbroek en het veranderende landschap. Natuur en Bos hoopt de werken aan de paden dit najaar te starten en volgend jaar af te ronden.

 

© Foto: Vildaphoto

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact