Stem op Scalluvia voor de Natura 2000 Award!

Het LIFE+-project Scalluvia is genomineerd voor de Europese Natura 2000 Award. Binnen dat project herstelden het Agentschap voor Natuur en Bos, De Vlaamse Waterweg nv, de gemeente Kruibeke en de natuurvereniging Kruin zeldzame natuur in de Polders van Kruibeke, het grootste overstromingsgebied binnen het Sigmaplan.

Natuurontwikkeling in dichtbevolkte gebieden stuit vaak op weerstand van belangengroepen. Scalluvia is erin geslaagd om omwonenden en betrokkenen mede-eigenaar te maken van het natuurgebied Polders van Kruibeke. Daarom is het project uit 75 inzendingen geselecteerd als finalist in de categorie ‘Draagvlak creëren’.

Met deze Natura 2000 Award wil de Europese Commissie de uitblinkers in draagvlakversterking voor haar beleid rond natuur en biodiversiteit in de schijnwerpers plaatsen. De stappen die tot het succes van Scalluvia geleid hebben, de ‘10 sleutels tot mede-eigenaarschap’, zijn een voorbeeld voor gelijkaardige projecten in heel Europa.

Nieuwe habitat voor zeldzame soorten

Scalluvia loopt later dit jaar af. In juni vindt het slotsymposium plaats. Het hoofddoel van het project was het herstel van elzenbroekbossen en kreken in de Polders van Kruibeke. Op die manier hebben we een thuis gecreëerd voor zeldzame soorten zoals de bittervoorn, de kleine modderkruiper, de blauwborst, de ijsvogel, het woudaapje en de purperreiger. Het project kreeg middelen via het LIFE+-programma. Daarmee ondersteunt Europa de ontwikkeling van verschillende Natura 2000-gebieden.

Stem!

Scalluvia is als enig Vlaams LIFE+-project genomineerd. Een professionele jury kiest de winnaars. Je kan het project steunen door te stemmen voor de publieksprijs, de felbegeerde European Citizens’ Award. Je kan je stem nog uitbrengen tot 22 april via http://natura2000award-application.eu/finalist/3513.

Image

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact