Zet je schrap voor Hoogtij: feest in de Scheldevallei

Een dag vol beleving op en rond het water: dat is Hoogtij. Op zondag 16 juni kan je meedoen aan meer dan 60 activiteiten in 22 gemeenten langs Schelde en Durme. Het event werd gisteren voorgesteld onder een stralende zon op de Kaai in Sint-Amands

Met een kajak op de Durme varen, wandelen of fietsen door de Sigmagebieden langs de Schelde, een concert meepikken in het Scheepvaartmuseum in Dendermonde of op schattenjacht gaan in de Hamse natuur: Hoogtij biedt voor ieder wat wils.

De Scheldevallei barst dan ook van de troeven: pittoreske dorpen, prachtige kastelen, Europese topnatuur, heerlijk weidse velden ... “Met Hoogtij willen we de mensen bewust maken van wat er allemaal gebeurt in de Scheldevallei en binnen het Sigmaplan”, zegt Tom Wezenbeek van Regionaal Landschap Schelde-Durme, dat het event coördineert, in Gazet van Antwerpen

Ruimte om te overstromen

Hoogtij wordt georganiseerd met middelen van het LIFE-project Sparc (Space for Adapting the River to Climate change). Met Sparc geeft de Europese Unie steun om acht gebieden van het Sigmaplan in Antwerpen en Oost-Vlaanderen verder te ontwikkelen en te wapenen tegen de klimaatverandering. Daarbij is een bijzondere rol weggelegd voor authentieke riviernatuur, zoals slikken en schorren.

“We moeten meer ruimte geven aan het water”, beaamde minister van Omgeving, Natuur en Landbouw KKoen Van den Heuvel gisteren, tijdens de officiële voorstelling van Hoogtij aan de Scheldebocht in Sint-Amands. En dat is precies wat we met het Sigmaplan doen, de Schelde en haar zijrivieren meer ruimte geven om te stromen én te overstromen in gecontroleerde overstromingsgebieden en ontpolderingen, om op andere plaatsen wateroverlast te voorkomen.

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact