Werken nieuwe brug aan Gentbrugse Meersen kunnen starten

Nieuwe fiets- en voetgangersbrug tussen Gent en Destelbergen

De nieuwe fiets- en voetgangersbrug over de Schelde tussen Destelbergen en de Gentbrugse Meersen komt opnieuw een stap dichterbij. De Vlaamse Waterweg nv ontving een omgevingsvergunning, waardoor de werken aan de brug kunnen starten. Als alles goed verloopt, kunnen fietsers en voetganger vanaf de zomer van 2026 gebruik maken van de nieuwe brug over de Schelde.

Een toekomstbeeld van de Lieve Kleine Piranhabrug, © RV / De Vlaamse Waterweg nv

Op 7 April starten Fluxys en Fluvius met het aanpassen van enkele nutsleidingen. Deze werken zullen klaar zijn voor het bouwverlof. In augustus starten de effectieve werken aan de nieuwe brug. De brug zal het jaagpad in Destelbergen verbinden met het jaagpad aan de Gentbrugse Meersen. Deze constructie biedt een directe aansluiting op de fietssnelwegen F403 in Gent en F40 in Destelbergen en zal zo een belangrijke schakel vormen in de fiets- en wandelnetwerken van de regio. Met dit project wordt voldaan aan de toenemende vraag naar meer hoogwaardige fiets- en voetgangersverbindingen over de Schelde.

“Met deze nieuwe brug over de Schelde, komen we tegemoet aan het toenemend aantal fietsers en voetgangers in de Scheldevallei. We verbinden buurten met elkaar en zorgen ervoor dat de Scheldevallei optimaal beleefbaar wordt”, zegt Krista Maes, Waarnemend gedelegeerd bestuurder van De Vlaamse Waterweg nv.

Tijdens de werken zal het jaagpad aan de Nijverheidskaai tijdelijk onderbroken zijn. Er wordt een omleiding voorzien voor fietsers en voetgangers langs de Nijverheidsstraat en de Dendermondsesteenweg. Volgens de huidige planning kunnen fietsers en voetgangers de brug gebruiken vanaf de zomer van 2026. De financiering van het project, dat geraamd wordt op 1.743.000 euro (exclusief btw), wordt verzorgd door De Vlaamse Waterweg nv, de stad Gent en de provincie Oost- Vlaanderen.

Gents schepen van mobiliteit, ruimte en stadsontwikkeling Joris Vandenbroucke: "Eindelijk gaat de schop in de grond: heel veel wandelaars en fietsers kijken al lang uit naar de Lieve Kleine Piranha brug. Tegelijk geven we Luc De Vos een blijvende plek in Gent – een brug die letterlijk en figuurlijk verbindt."

Scheldemeander Gent-Wetteren

De nieuwe brug maakt deel uit van het Sigmaplan project Scheldemeander Gent-Wetteren. Met het Sigmaplan willen we vermijden dat de Schelde tussen Gent en Wetteren volledig gaat verlanden, wat leidt tot overstromingen en het verdwijnen van waardevolle natuur. Door in te zetten op zowel waterveiligheid als natuurontwikkeling, wapent het Sigmaplan de Scheldevallei tegen de gevolgen van de klimaatverandering. Daarnaast willen we de getijdennatuur optimaal beleefbaar maken.

Meer info over Sigmaplanproject Scheldemeander Gent-Wetteren.

Gerelateerd nieuws

  • ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Omleiding voor fietsers en wandelaars door werken ‘aantakking Grote Laak aan Demer’

    15 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • vlnr: Hans Quaeyhaegens (projecleider DVW), Jan De Graef (Hamme), Lotte Peeters (burgemeester Hamme), Filip Boelaert (gedelegeerd bestuurder DVW), Hans De Schryver (projectleider ANB), Guy Bogaert-De Clercq (Hamme) en Jan Rosschaert (Hamme)
    Lees verder
    Persbericht

    Nieuw GOG-GGG De Bunt in Hamme klaar om water te bufferen bij stormtij

    14 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Bastenakkers in 2026, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Ringdijk Bastenakkers afgesloten door asfalteringswerken

    07 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Kalkense Meersen in 2026, ©Tijl De Meulemeester
    Lees verder
    Persbericht

    Natuurherstel is besmettelijk

    01 oktober 2026

    Lees verder Lees verder
  • Springtij, ©Jacky Launoy
    Lees verder
    Persbericht

    Zeespiegelstijging aan onze kust: wat betekent dit voor Vlaanderen en het Sigmaplan?

    22 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • TestWaterkering14sep26
    Lees verder
    Persbericht

    Mobiele waterkering in Antwerpen komt voor het eerst omhoog

    14 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Pikhaken, ©Iris Verelst
    Lees verder
    Persbericht

    Droogte maakt belang van wetlands opnieuw duidelijk

    7 september 2026

    Lees verder Lees verder
  • Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Wandelende kaai gestabiliseerd, ©DVW
    Lees verder
    Persbericht

    De Wandelende kaai: na meer dan een eeuw weer stabiel

    28 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
  • WetlandKalkenseMeersen
    Wetland, Kalkense Meersen, ©Vilda
    Lees verder
    Persbericht

    Blust natte natuur het vuur?

    14 augustus 2026

    Lees verder Lees verder
mail

Op de hoogte blijven?
Schrijf je nu in op de nieuwsbrief.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over het Sigmaplan? Schrijf je dan in voor de digitale nieuwsbrief.

Schrijf me in voor de nieuwsbrief

help_outline

Nog vragen?
Contacteer ons.

Heb je nog een vraag of opmerking? Neem dan contact met ons op en we helpen je zo snel mogelijk verder.

Ga naar contact